2015’e Merhaba

3 Jan

Dialog der Kültüren e.V, 2015 yılına dernek üyeleri ve dostlarının topluca katıldığı bir etkinlikle girdi. 70 kadın erkek ve 20 civarında çocuktan oluşan kitleye yönelik açılış ve hoşgeldiniz konuşması ve ATiK ın yolladığı yazılı mesaj sunuldu.Yeni Kadın Nürnberg olarakta bir konuşma gerçekleştirildi.

Saat 19.00 da katılan kitlenin kollektiv hazırladığı açık zengin büfenin açılışı ile başlayan etkiniğimizde saz ve müzik eşliğinde halk türküleri ve devrimci türküler hep bir ağızdan söylendi. Alman bir devrimcinin çocuklara yönelik olarak tasarladığı, çocukların katıldığı,bidonlarla yapılan çalgılı müzik ilgi çekti. 2015` e girildiği vakitte herkesin birbirine yeni yıl dileklerini iletmesi ve kucaklaşması sonrası 1 Mayıs,Enternasyonal, İşçi marşı ve devrimci marşlar coşkuyla söylendi.

Davetliler arasında ATiK Konseyi ve Denetim Kurulu ve Yeni Kadın yönetici üyelerinin de olduğu, 2015 `e merhaba etkinliğinde birlikte sohbetler yapıldı, birlikte halaylar çekildi ve 2015 Mücadele yılına hazırız mesajı verildi.

[huge_it_gallery id=”4″]

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>